Dlaczego cierpimy na niedobory magnezu

Coraz więcej osób uskarża się na objawy, wskazujące niezbicie na niedobory magnezu. Jest to przypadłość spowodowana współczesnym stylem życia. Brak czasu na zadbanie o odpowiednią, dobrze zbilansowaną dietę, ale też stres, niemożność zrelaksowania się, odpoczynku, sięganie po używki – w tym kawę, alkohol, papierowy – to wszystko powoduje, że magnez jest wypłukiwany.
Nie jest on potrzeby w jakichś wielkich ilościach i normalna, zdrowa, zróżnicowana dieta mogłaby dostarczyć jego odpowiednie ilości. Lecz właśnie te wyżej wymienione czynniki powodują, że szybko jest on usuwany z organizmu, więc mogą występować jego niedobory. Niestety może się to wiązać z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Pierwsze objawy to np. drganie powiek, tiki, bóle mięśni, zmęczenie, rozdrażnienia, kłopoty ze snem.
Wtedy należy pić przede wszystkim pomyśleć o wzbogaceniu swojej diety w odpowiednio dobrane produkty. Na pewno takim przyjemnym, ale i bardzo wartościowym uzupełnieniem diety będzie sięganie po czekoladę – najlepiej taką, która ma jak najwięcej kakao. To cenne źródło dobrze przyswajalnego magnezu.